Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Tarnobrzescy policjanci oddali cześć zmarłemu funkcjonariuszowi
Tarnobrzescy policjanci wraz z Komendantem Miejskim Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Markiem Pietrykowskim, oddali hołd asp. szt. Mateuszowi Biernackiemu, który zginął podczas wykonywania obowiązków służbowych.
-
Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Policjanci ruchu drogowego przeprowadzają dziś wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego.
-
Bezpieczeństwo osób starszych - tematem spotkania z policjantem
Asp. szt. Rafał Szymański z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu uczestniczył w spotkaniu z seniorami. Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, a jego celem było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwami i kradzieżą.
-
Rowerzystka wjechała w forda mondeo
W Tarnobrzegu, 52-letnia rowerzystka nie zachowując szczególnych środków ostrożności na drodze, wjechała na przejście dla pieszych doprowadzając do zdarzenia z fordem mondeo. Na szczęście obie uczestniczki nie odniosły poważnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji drogowej kierująca jednośladem będzie odpowiadać przed sądem.
-
Bankowcy dla cyberedukacji: Uważaj na ataki cyberprzestępców z wykorzystaniem socjotechnik
Pamiętacie film „Tulipan”, czyli historię uwodziciela i oszusta matrymonialnego, który rozkochiwał w sobie kobiety? Dzisiaj mamy takich „Tulipanów” całe rzesze – amerykański żołnierz, niemiecka policjantka, samotny wdowiec poszukujący szczęśliwej miłości. Są to bardzo niebezpieczni oszuści, którzy używają socjotechnik po to, by wzbudzić zaufanie swojej potencjalnej ofiary, rozkochać ją w sobie żeby później ją okraść! – przypomina Katarzyna Skrzynecka w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
-
Mandat w wysokości 3 tys. złotych otrzymał drogowy recydywista
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 37-letniego kierowcę bmw, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał 103 km/h. Okazało się, że kierujący działał w warunkach tzw. „recydywy drogowej”, dlatego funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 3 tys. złotych i ukarali 13 punktami karnymi.
-
Na kradzionych rowerach przyjechali do sklepu i zabrali perfumy – po tym zdarzeniu uszkodzili pojazdy
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sandomierza, podejrzanych o kradzieże i uszkodzenie samochodów. Najpierw mężczyźni ukradli dwa rowery. Następnie wsiedli na jednoślady i udali się na kolejną kradzież. W drogerii ukradli markowe perfumy. Trzeciej kradzieży dokonali w markecie spożywczym - zabierając alkohol i artykuły spożywcze. Uciekając uszkodzili zaparkowane samochody. Chuliganów zatrzymali policjanci. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Podsumowanie działań - "Trzeźwy poranek"
Tarnobrzescy policjanci prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie miasta Tarnobrzega. W ciągu kilku godzin skontrolowano 640 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę toyoty, który wsiadł za kierownice pojazdu mając 0,40 promila alkoholu w organizmie.
-
Poszukiwany 60-latek w rękach policjantów
Policjanci z Posterunku Policji w Grębowie, zatrzymali 60-latka, który chcąc uniknąć kary, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany był poszukiwany przez Sąd w Tarnobrzegu za przestępstwo przemocy domowej i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 12 miesięcy pozbawienia wolności.
-
Policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach obronnych Przybyłów 24
Tarnobrzescy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach obronnych w zakresie zarządzania kryzysowego - Przybyłów 24. W działaniach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jacek Juwa wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Mariuszem Stasiakiem.
