Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Wypadek drogowy w Trześni. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia
Policjanci z Gorzyc wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w Trześni, na drodze krajowej nr 77. Jak wstępnie ustalono, 84-letni kierowca opla merivy, chcąc skręcić w boczną drogę, wymusił pierwszeństwo przejazdu osobowemu audi, doprowadzając do czołowego zderzenia. Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarską. Aby ustalić czy był trzeźwy, pobrano mu krew do badań.
-
Zapraszamy mieszkańców gminy Nowa Dęba, na debatę ewaluacyjną - Bezpieczny Senior
Policjanci zapraszają na debatę pn. Bezpieczny Senior. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 6 listopada br. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.
-
Wszystkich Świętych - wstępne podsumowanie działań tarnobrzeskich policjantów
Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa podczas działań związanych z dniem Wszystkich Świętych. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego było bezpiecznie, nie doszło do wypadków drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 15 kolizji drogowych – w tym 2 z udziałem dzikiej zwierzyny.
-
Zmiany w procedurze doboru do służby w Policji
14 października 2024 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 1 października 2024 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem oddziałów o profilu mundurowym oraz ułatwieniem powrotu do służby w Policji i Straży Granicznej. Celem ustawy jest zwiększenie efektywności prowadzonych postępowań kwalifikacyjnych do służby w Policji i Straży Granicznej oraz stworzenie możliwości pozyskania do tych formacji jak największej liczby kandydatów odpowiadających potrzebom służby.
-
Bezpieczne powroty do domów - działania policjantów ruchu drogowego
Tarnobrzescy policjanci realizują działania związane z dniem Wszystkich Świętych. Z uwagi na rozpoczynające się powroty z nekropolii funkcjonariusze, apelują do kierujących o rozważną jazdę, rozłożenie podróży w czasie, cierpliwość i kulturę za kierownicą. Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych oraz stosujmy się do poleceń mundurowych!
-
Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie w powiecie tarnobrzeskim
Trwają działania związane z dniem Wszystkich Świętych. Policjanci ruchu drogowego i prewencji dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich. Wzmożone patrole służb mundurowych w rejonach cmentarzy i na drogach mają zapewnić spokojną i bezpieczną podróż. Nie zapominajmy jednak, że każdy z nas - kierowca, pieszy, rowerzysta jest współodpowiedzialny za poziom bezpieczeństwa na drogach.
-
Dzielnicowi przekazywali mieszkańcom odblaski
Tarnobrzescy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Świeć przykładem - noś odblaski” przekazywali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe. Celem działań było przypomnienie i uświadomienie niechronionym uczestnikom jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych oraz bezpieczne poruszanie po drodze.
-
Dzień Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w powiecie tarnobrzeskim
W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.
-
Bezpieczne przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a z nimi częstsze wizyty na cmentarzach oraz wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem nagrobków, czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym bezpieczeństwie. Dlatego policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich, nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Zadbajmy również o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów podczas wyjazdów.
-
Emerytura policyjna - prawo wyboru od 1.01.2025 r.
Informujemy, że po 1.01.2025 r. dotychczasowe zasady obliczania policyjnych emerytur będą nadal obowiązywać. Oznacza to, że funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1.01.2013 r. nadal będą mogli uzyskać uprawnienia emerytalne po 15 latach służby. Natomiast, jeżeli po 1.01.2025 r. osiągną, co najmniej 25-letni staż służby, będą mieli prawo wyboru, zgodnie ze schematem przedstawionym w załączniku.
