Deklaracja dostępności
Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://tarnobrzeg.policja.gov.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Pomimo starań redaktorów serwisu, niektóre dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne, ponieważ:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji.
- Nie wszystkie linki mają prawidłowo określony cel.
- Nie wszystkie zdjęcia / grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne.
- Nie wszystkie tabele mają odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły.
- Nie wszystkie pliki do pobrania są dostępne cyfrowo lub posiadają wersje alternatywne.
- Nie wszystkie filmy posiadają napisy i audiodeskrypcje.
- Ze względu na ograniczenia serwisu nie wszystkie elementy treści mogą być oznaczone znacznikiem lang.
- Ze względu na ograniczenia serwisu system oceny treści nie jest dostępny.
- Aplikacje typu "wirtualny spacer" nie są dostępne.
Treści nieobjęte przepisami
- Treści opublikowane przed 23 września 2018 roku nie są dostępne cyfrowo.
- Na stronie mogą być zamieszczone treści, które nie zostały przez nas ani na naszą rzecz wytworzone.
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na postawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny - Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu ul. 1 maja 2, 39-400 Tarnobrzeg.
Skróty klawiszowe
- Strona internetowa może być obsługiwana bez użycia myszki. Nawigacja odbywa się za pomocą klawisza Tab (Shift +Tab). Na stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Karola Krzemińskiego, p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu - mejlowo karol.krzeminski@rz.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 825 33 40.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu,
- Adres: ul. 1 maja 2, 39-400 Tarnobrzeg,
- mejl: kmp.tarnobrzeg@rz.policja.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Może Pan(i) także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Pana(i) sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu, ul. 1 maja 2, 39-400 Tarnobrzeg
Interesanci ze szczególnymi potrzebami przyjmowani są w budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zlokalizowanym przy ul. 1 Maja 2, 39-400 Tarnobrzeg. Siedziba jednostki, oznaczona jest nazwą ulicy oraz tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do budynku prowadzi jedno wejście, przed którym znajdują się schody. Z prawej strony wejścia zlokalizowany jest podjazd dla osób z niepełnosprawnościami z obustronną poręczą, w tym poruszających się na wózku.
Wejście prowadzi do hallu, gdzie po prawej stronie znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek wyposażone w interkom i pętlę indukcyjną, a po lewej stronie w głębi korytarza pokój przyjęć interesanta ze szczególnymi potrzebami.
Po prawej stronie stronie od głównego wejścia znajduje się jeden aparat telefoniczny. Z aparatu można korzystać w celu połączenia telefonicznego bezpośrednio z policjantem lub pracownikiem policji. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie.
Po prawej stornie hallu znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz wydzielona jest poczekalnia z miejscami do siedzenia. Ciągi komunikacyjne w hallu są wolne od przeszkód.
Z godnie z przepisami wewnętrznymi jednostki policji ( Plan Ochrony Informacji Niejawnych i Plan Ochrony Obiektu) interesanci są odbierani z biura przepustek i poruszają się po obiekcie w obecności funkcjonariusza lub pracownika policji, która przez cały czas sprawuje nad nimi nadzór.
Z biura przepustek przechodzi się do hallu głównego przez drzwi zabezpieczone systemem kontroli dostępu, które są otwierane za pomocą osobowych kart dostępowych.
Z hallu głównego do dalszej części budynku prowadzą schody wyposażone w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
Budynek Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, jest pięciokondygnacyjny i posiada windę. Sanitariaty dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub poruszających się na wózku.
Obiekt nie posiada tyflomap.
Pomieszczenia w budynku nie są oznaczone tabliczkami z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla.
W budynku nie ma dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych.
Przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabo widzące.
Do budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, można wejść z psem asystującym.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://tarnobrzeg.policja.gov.pl/rt/informacje/zakres-dzialania/120388,Informacje-o-zakresie-dzialalnosci-Komendanta-Miejskiego-Policji-w-Tarnobrzegu-w.html
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://tarnobrzeg.bip.policja.gov.pl/288/deklaracja-dostepnosci
-
W budynku istnieje możliwość skorzystania z połączenia z tłumaczem języka migowego online w godzinach od 8:00 do 20:00. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych. Aby skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez internet przejdź do strony eusługi.policja.pl