Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
#Wiemcorobić – rusza kampania społeczna poświęcona ochronie dzieci przed zagrożeniami online
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczyna ogólnopolską kampanię #wiemcorobić, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, takich jak child grooming i sextortion. Kampania obejmie działania edukacyjne i prewencyjne skierowane do dzieci, rodziców oraz nauczycieli i ma pomóc rozpoznawać i przeciwdziałać niebezpieczeństwom kryjącym się w internecie. Inicjatywa, realizowana dzięki wsparciu Pepco, uzyskała patronat honorowy Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka oraz Komendanta Głównego Policji, a w jej organizację zaangażowane jest szerokie grono specjalistów, w tym m.in.: sędzia, psychoterapeuta, psychiatra dziecięcy, psycholog, pedagog seksualny czy przedstawiciele policji.
-
23 listopada - sprawdź światła pojazdu. Bezpłatnie!
W sobotę 23 listopada 2024 r., w ramach tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach kontroli pojazdów w całej Polsce, będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. W Tarnobrzegu taką bezpłatną kontrolę można dokonać w Stacji Kontroli Pojazdów REKDCAR przy ul. Sienkiewicza 90.
-
#ZnamTeNumery – kolejna odsłona akcji uświadamia jak przestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję!
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, Telewizję Puls, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację Telewizji Puls „Pod Dębem”, rozpoczęto kolejną odsłonę kampanii skierowanej do seniorów i ich bliskich.
-
Kolizja drogowa - sarna uderzyła na maskę mercedesa
Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach lasów, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. Funkcjonariusze ruchu drogowego interweniowali na miejscu kolizji drogowej, w której mercedes zderzył się z sarną. Kobieta, która prowadziła samochód nie odniosła obrażeń, również dużo szczęścia miało dzikie zwierze, które przeżyło upadek na maskę auta.
-
Uczciwy znalazca przekazał portfel policjantom
Dzięki właściwej postawie mieszkańca Tarnobrzega, portfel z dokumentami, karta bankową i pieniędzmi trafił do prawowitej właścicielki. Mężczyzna znalazł zgubę na ławce przed szpitalem i niezwłocznie odniósł go policjantom. Okazało się, że jego właścicielką jest mieszkanka województwa lubelskiego, która po niespełna godzinie odebrała zgubę nie kryjąc radości.
-
Wandale samochodów - w rękach policjantów z Nowej Dęby
Dwaj młodzi mieszkańcy Nowej Dęby podejrzani są o uszkodzenie samochodów. Wandale działali w nocy, na jednym z parkingów wskoczyli na maski aut i po nich skakali. Nie spodziewali się, że tak szybko zajmą się nimi policjanci. Szacowane straty wyceniono na łączną kwotę 11,5 tys. złotych. Teraz o ich losie będzie decydował sąd.
-
Rowerem uciekał przed policjantami
Dwa mandaty na kwotę 1 tys. złotych, otrzymał 44-letni rowerzysta, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jak się okazało, powodem ucieczki był strach przed konsekwencjami - cyklista przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle narażając innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Z funkcjonariuszami drogówki nie miał szans. Został zatrzymany po kilku minutach.
-
Trudne warunki na drogach - apelujemy o rozwagę
Panująca obecnie aura powoduje, że warunki na drogach są trudne. Policjanci nie odnotowali zdarzeń drogowych na terenie powiatu tarnobrzeskiego, pamiętajmy jednak niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, może być nawet przyczyną tragedii. Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek.
-
Spotkanie z uczniami w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, włączyli w kampanie pn. "Dzieciństwo bez Przemocy", której podstawowym celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci oraz promowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony małoletnich przed krzywdzeniem.
-
"Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na terenie powiatu tarnobrzeskiego
Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, mundurowi skontrolowali 783 kierujących. Kontrolowani spisali się wzorowo - wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi.