Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas przygotowań do Wszystkich Świętych
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a z nimi częstsze wizyty na cmentarzach oraz wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem nagrobków, czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym bezpieczeństwie. Dlatego policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich, nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Zadbajmy również o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów podczas wyjazdów.
-
"Trzeźwy poranek"- działania tarnobrzeskich policjantów
Tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali 848 kierujących i wszyscy byli trzeźwi.
-
„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” z tarnobrzeskimi policjantami
Tarnobrzescy policjanci w ramach kampanii "Twoje Światła - Nasze bezpieczeństwo" prowadzili kontrole pojazdów pod kątem ich prawidłowego oświetlenia. Skontrolowali 52 pojazdy, w których ujawnili 26 usterek. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia tj. żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.
-
Kupując donice zamieniła naklejkę z kodem
38-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego podejrzana jest o oszustwo. Kobieta przekleiła naklejkę z ceną z tańszego produktu na droższy. Sprawa wyszła na jaw, podczas przeglądu zapisu monitoringu. Mieszkanka gminy Grębów już usłyszała zarzut. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.
-
Briefing poświęcony kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizowali dziś briefing, poświęcony kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze informowali o założeniach akcji, przypominali też o tym, jak ważny dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest stan oświetlenia pojazdów.
-
Na ul. Gwarków, zderzyły się dwa osobowe pojazdy
W Tarnobrzegu, zderzyły się dwa pojazdy osobowe - mercedes i audi. 48-letnia kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z audi, którym kierowała 46-latka. Obie trafiły do szpitala na badania. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.
-
„Dzieciństwo bez przemocy” z podkarpacką Policją
Trwa kampania „Dzieciństwo bez przemocy”. Podkarpaccy policjanci aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii prowadząc szkolenia i spotkania profilaktyczne. Działania mają na celu zwiększenie wiedzy w społeczeństwie, na temat zjawiska przemocy, a także mobilizację do działania, aby nikt nie był obojętny na krzywdę dzieci.
-
„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł
Dzisiaj w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący 10. edycję ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
Tej nocy, oszuści kolejny raz zaatakowali seniorów! Apelujemy o ostrożność!
Policjanci z Wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, prowadzą czynności w sprawie oszustwa, którego ofiarą padło starsze małżeństwo. W środku nocy seniorzy odebrali telefon od osoby podającej się za ich córkę, która poinformowała ich, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na kaucję. W wyniku przestępstwa małżeństwo straciło 35 tysięcy złotych. Ostrzegamy! przestępcy co chwilę zmieniają sposoby manipulacji i usypiania czujności osób, które biorą na cel. Nigdy nie przekazujmy swoich pieniędzy osobom nieznajomym!
-
Działania NURD - posumowanie
Tarnobrzescy policjanci przeprowadzili działania „NURD” mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do tej kategorii uczestników ruchu zaliczają się piesi oraz kierujący jednośladami. W trakcie akcji mundurowi ujawnili 16 wykroczeń.
