Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie - Partnerem kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy” w województwie podkarpackim
Policjanci garnizonu podkarpackiego przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W okresie od 6 października do 19 listopada, funkcjonariusze, w podejmowanych działaniach promować będą hasło kampanii oraz zwracać szczególną uwagę na uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce.
-
Dwóch kierowców z sądowymi wyrokami, które zapadły w trybie przyspieszonym
Tarnobrzescy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych, wsiedli za kierownicę osobowych aut i podróżowali drogami naszego regionu. Obaj usłyszeli sądowe wyroki, które w obydwu przypadkach zapadły w ciągu 24 godzin od zatrzymania.
-
"Trzeźwość" na drogach powiatu tarnobrzeskiego - podsumowanie działań
Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w piątek, tarnobrzescy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze skontrolowali blisko 900 kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 3 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
-
"Motocykl" - podsumowanie działań na drogach powiatu tarnobrzeskiego
Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Motocykl”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 14 motocyklistów i motorowerzystów. Jeden z kierowców wsiadł na jednoślad, pomimo że nie posiadał do tego wymaganych przepisami uprawnień.
-
Radiowóz Toyota RAV4 dla policjantów drogówki
Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu otrzymali nowy radiowóz Toyota RAV4. To pierwsze w Polsce pojazdy w policyjnej wersji z nowym, neonowym oznakowaniem. Hybrydowe pojazdy typu SUV, wyposażone w inteligentny napęd na cztery koła, zaawansowane systemy bezpieczeństwa i nowoczesne rozwiązania techniczne, będą służyły funkcjonariuszom ruchu drogowego w codziennych działaniach kontrolnych i prewencyjnych. Nowe radiowozy poprawią mobilność patroli, pozwolą szybciej reagować na zdarzenia i zwiększą bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie naszego miasta i powiatu.
-
Zgubił się w lesie zbierając grzyby
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania mężczyzny, który zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów. 64-letni mieszkaniec Stalowej Woli stracił orientację w terenie i nie wiedział gdzie się znajduje, dlatego o pomoc poprosił policjantów. Dzielnicowy Posterunku Policji w Grębowie wspólnie z funkcjonariuszem z patrolu odnaleźli grzybiarza. Mężczyzna był zmęczony, ale nie wymagał pomocy medycznej.
-
Poszukiwany listem gończym zatrzymany - skuteczne działanie policjantów z Nowej Dęby
Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności 6 miesięcy.
-
„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
1 października Policja po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2025 r. do końca roku.
-
W Ślęzakach renault wpadło do rowu
Na drodze, w miejscowości Ślęzaki w powiecie tarnobrzeskim, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. 44-latka, kierując renault, będąc na łuku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu. 14-letnia pasażerka trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę.
-
Poświadczali nieprawdę przy legalizacji tachografów
Tarnobrzescy policjanci przerwali trwający cztery lata nielegalny proceder polegający na niezgodnym z przepisami legalizowaniu tachografów w pojazdach ciężarowych. 54-letni właściciel firmy i jego pracownicy, działając wbrew ustawie, legalizowali urządzenia poza miejscem prowadzenia działalności gospodarczej i pobierali za nie opłaty. Sprawcy usłyszeli łącznie 14 zarzutów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.