Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Jesienne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność
Jesień to wyjątkowa pora roku, wymaga jednak od kierowców zmiany techniki jazdy. Opady deszczu, szybko zapadający zmrok i poranne mgły, to nieodłączne elementy jesiennej aury. Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z drogową brawurą mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków. Przypominamy co robić, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.
-
Nie przechodźmy obojętnie obok osób potrzebujących naszej pomocy
Temperatury w ciągu dnia są wysokie jest ciepło i słonecznie, jednak nocą spadają poniżej zera. Jeśli widzimy kogoś, kto przez dłuższy czas pozostaje w bezruchu, bądź zasnął na zewnątrz, sprawdźmy czy nie potrzebuje pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy obawiamy się o czyjeś życie lub zdrowie.
-
"Wszystkich Świętych" - podsumowanie działań
Tarnobrzescy policjanci zakończyli działania związane z dniem „Wszystkich Świętych 2025”. Funkcjonariusze przez ostatnie dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze na terenie miasta i naszego powiatu. W miejscach, gdzie było bardziej tłoczno policjanci ręcznie kierowali ruchem.
-
Czuwamy, byście mogli bezpiecznie podróżować drogami powiatu tarnobrzeskiego
Z uwagi na rozpoczynające się powroty z nekropolii funkcjonariusze, apelują do kierujących o rozważną jazdę, rozłożenie podróży w czasie, cierpliwość i kulturę za kierownicą. Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych oraz stosujmy się do poleceń mundurowych!
-
Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie w powiecie tarnobrzeskim
Trwają działania związane z dniem Wszystkich Świętych. Policjanci ruchu drogowego i prewencji dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich. Wzmożone patrole służb mundurowych w rejonach cmentarzy i na drogach mają zapewnić spokojną i bezpieczną podróż. Nie zapominajmy jednak, że każdy z nas - kierowca, pieszy, rowerzysta jest współodpowiedzialny za poziom bezpieczeństwa na drogach.
-
Dzień Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w powiecie tarnobrzeskim
W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.
-
Na widok radiowozu kierowca nagle zawrócił. Okazało się, że był nietrzeźwy
Brakiem wyobraźni wykazał się nietrzeźwy kierowca forda, który wsiadł za kierownicę pojazdu i z dzieckiem jechał na wizytę lekarską. 46-latek, aby uniknąć spotkania z mundurowymi niespodziewanie zawrócił. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Dzielnicowi rozmawiali z seniorami o zagrożeniach związanych z oszustwami
Dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo osób starszych prowadzą cykliczne spotkania i informują seniorów o czyhających na nich zagrożeniach. Policjanci spotkali się z seniorami z Tarnobrzeskiego Centrum Seniora, przekazywali ulotki informacyjne i uczyli seniorów jak uchronić się przed utratą pieniędzy.
-
Policyjne działania "Wszystkich Świętych"
Podkarpaccy policjanci rozpoczną działania w związku z obchodami "Wszystkich Świętych". W tym czasie, będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących oraz porządkiem na drogach. Dziś podczas briefingu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak również na cmentarzach i w ich pobliżu.
-
Kolejne działania dzielnicowych na miejskim targowisku
Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu patrolowali miejski bazar, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób robiących zakupy przed dniem Wszystkich Świętych. Było tłocznie - wiele osób odwiedziło bazar, aby zakupić żywe kwiaty, wiązanki oraz znicze. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem, uchronić mieszkańców przed kieszonkowcami.

