Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Informujemy i edukujemy - Babciu, Dziadku nie daj się oszustom!
Tarnobrzescy policjanci we współpracy z przedstawicielami Tygodnika Nadwiślańskiego prowadzili kampanie pn."Babciu, Dziaku nie daj się oszustom!". Do przedsięwzięcia zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, których zadaniem było dotarcie do swoich dziadków z ulotką informacyjną dotyczącą oszustów działających na" legendę" i ustrzec ich przed utratą oszczędności życia.
-
"Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na terenie powiatu tarnobrzeskiego
Tarnobrzescy policjanci prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie naszego miasta i powiatu tarnobrzeskiego. W ciągu kilku godzin skontrolowano 865 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.
-
16 listopada - Światowy dzień pamięci ofiar wypadków drogowych
Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W roku 2025 obchody odbędą się już po raz 30. Dzień ten stwarza okazję do zwrócenia uwagi na globalny problem, jakim są wypadki drogowe i ich ofiary.
-
„Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo” – Sprawdź oświetlenie w swoim pojeździe!
Już w najbliższą sobotę (15.11.2025) w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach diagnostycznych w powiecie tarnobrzeskim, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Prawidłowo ustawione światła mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
-
Policjanci, tego samego dnia, zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi
Tarnobrzescy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 38 i 40-latek, chcąc unikając odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zgodnie z dyspozycją sądu obaj trafili do zakładów karnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
-
"Trzeźwy poranek"- działania tarnobrzeskich policjantów
Tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali 852 kierujących i wszyscy byli trzeźwi.
-
Policjanci wzięli udział w Narodowym Święcie Niepodległości
W 107. rocznicę Odzyskania Niepodległości, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tarnobrzegu, licznie zgromadzili się samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, służby mundurowe, kombatanci, uczniowie szkół oraz mieszkańcy naszego miasta. W uroczystościach brał udział Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Rajmund Murek wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu nadkom. Grzegorzem Boroniem.
-
Policjanci przejęli ponad 21 kilogramów narkotyków
Tarnobrzescy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej we współpracy z funkcjonariuszami z województwa mazowieckiego, zabezpieczyli ponad 21 kilogramów środków odurzających. Ich czarnorynkowa wartość to około milion złotych. 19 i 27-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Odpowiedzą za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej Stal Gorzyce – Czarni Jasło
Policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Stal Gorzyce – Czarni Jasło. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci z Tarnobrzega wspierani przez funkcjonariuszy z sąsiednich jednostek i Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, a także przewodnicy psów. W spotkaniu brało udział ponad 500 kibiców.

