Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
"Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na terenie powiatu tarnobrzeskiego
Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, tarnobrzescy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Na drogach naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali ponad 800 kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 55-latkowi kierującemu renault, który w organizmie miał blisko promil alkoholu.
-
22 września - Dzień Bez Samochodu
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu, ustanowiony w 2000 roku przez Komisję Europejską. To międzynarodowa kampania proekologiczna, wieńcząca obchodzony w większości krajów europejskich Europejski Tydzień Mobilności. W jej trakcie prowadzone są działania ROADPOL Safety Days, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
-
"Hulajnogą bezpiecznie do celu" - podsumowanie działań
Wczoraj tarnobrzescy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod hasłem „Hulajnogą bezpiecznie do celu”. Na drogach naszego powiatu, mundurowi skontrolowali 19 kierowców hulajnóg elektrycznych i ujawnili 6 wykroczeń.
-
Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Prędkość” na drogach powiatu tarnobrzeskiego
Ponad 60 ujawnionych przekroczeń dozwolonej prędkości – to efekt działań tarnobrzeskich policjantów w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Głównym celem działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego.
-
Stop kieszonkowcom! Dzielnicowi prowadzili działania na targowisku
Tarnobrzescy dzielnicowi po raz kolejny prowadzili na targowisku miejskim działania skierowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Celem akcji jest uczulenie przebywających tam osób przed zagrożeniem jakim są kieszonkowcy oraz najczęstszymi metodami działania oszustów.
-
Informujemy i edukujemy - rusza kampania informacyjna MSWIA, MON i RCB
Co zrobić jak zostaną włączone syreny? Co spakować do plecaka ewakuacyjnego? Już od czwartku 18 września 2025 r., na antenie TVP Info, rozpocznie się emisja programu „Bezpieczna Polska - zapytaj ekspertów”. Eksperci z MSWiA, MON, RCB i służb mundurowych będą dostępni dla widzów pod telefonem 22 507 04 90 w godzinach 9:00 - 12:00. Udzielą widzom odpowiedzi na pytania o bezpieczeństwo wobec zagrożeń, rozwieją wątpliwości dotyczące treści Poradnika Bezpieczeństwa, a także poradzą jak się zachować w szczególnych sytuacjach.
-
"Hulajnogą bezpiecznie do celu" - podsumowanie działań
Policjanci ruchu drogowego kontrolowali zachowania kierowców hulajnóg elektrycznych w ramach działań pn. „Hulajnogą bezpiecznie do celu”. W ciągu kilku godzin mundurowi skontrolowali 34 kierowców nałożyli 3 mandaty karne. Szczególną uwagę zwracali na młodych użytkowników, zachęcali do korzystania z kasków bezpieczeństwa i elementów odblaskowych.
-
Podziękowanie dla policjantów, którzy pomogli przy usterce auta
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Rajmunda Murka, wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. List napisała kobieta, która podczas podróży samochodem "złapała kapcia". O pomoc poprosiła policyjny patrol. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się usterką i wymienili przebite koło. Podziękowania od osób potrzebujących pomocy są dla policjantów najwyższym wyrazem uznania dla ich codziennego trudu.
-
Aby droga do przedszkola była bezpieczna - spotkanie z policjantami
Tarnobrzescy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 3 w Tarnobrzegu. Mundurowi omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tłumaczyli przedszkolakom jak zachowywać się na drodze, placu zabaw oraz co zrobić, gdy zaczepia ich ktoś obcy.
-
44-latkę, zdradził zapach wypalonej marihuany
Tarnobrzescy dzielnicowi zatrzymali 44-latkę, która podejrzana jest o posiadanie narkotyków. Kobieta wpadła w ręce stróżów, po wypaleniu marihuany, którą policjanci wyczuli w jej mieszkaniu. Mieszkanka Tarnobrzega została zatrzymana.