Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Przekroczył dopuszczalną prędkość i miał zakaz prowadzenia pojazdów
30-letni kierowca seata nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość, to dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna poniósł konsekwencje – za popełnione wykroczenie otrzymał mandat, a za przestępstwo będzie odpowiadał przed tarnobrzeskim sądem.
-
Działania "NURD" na drogach powiatu tarnobrzeskiego
Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, przeprowadzają dziś, na terenie naszego miasta i powiatu, działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.
-
Policjanci przypominają mieszkańcom, jak uchronić się przed oszustwami
Niemal każdego tygodnia do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i do jednostek podległych wpływają zawiadomienia o różnego rodzaju oszustwach, w wyniku których pokrzywdzeni tracą kilkaset, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci apelują – stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, weryfikujmy informację, uświadamiajmy osoby starsze o zagrożeniach - bo przezorność popłaca.
-
Jechał 103 km/h. Stracił prawo jazdy
Tarnobrzescy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego chevroletem, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. 67-latek poniósł za to konsekwencje - stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.
-
Nowoczesny sprzęt dla podkarpackich policjantów
Profesjonalna Policja to oprócz wyszkolenia funkcjonariuszy, to także nowoczesny sprzęt, którym dysponują w codziennej służbie. Miniony rok był rekordowy pod wieloma względami m.in. zakupu sprzętu transportowego. Wartość zakupów to blisko 28 milionów złotych.
-
Tarnobrzescy policjanci oddali hołd ratownikowi medycznemu
Są gesty, które znaczą więcej niż słowa. Tarnobrzescy policjanci, uczcili pamięć tragicznie zmarłego 64-letniego ratownika medycznego, który został ugodzony nożem. Przed jednostką rozbrzmiały sygnały policyjnych radiowozów. Cześć Jego pamięci!
-
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Śnieżny Dekalog"
W ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, w dniu 13 grudnia 2024 r. wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy dzieci i młodzież do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
-
Miał na liczniku 115 km/h. Okazało się, że kolejny raz przekroczył prędkość
Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli kierowcę porsche, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 115 km/h. Okazało się, że był już karany za przekroczenie prędkości. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego poniósł konsekwencje - stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 4 tys. złotych i 14 punków karnych.
-
Finał WOŚP zagrał bezpiecznie z tarnobrzeską policją
Wczoraj, 26 stycznia, odbył się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byliśmy wszędzie tam, gdzie odbywały się lokalne imprezy organizowane przez sztaby WOŚP oraz gdzie prowadzone były zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy. Dzięki wytężonej służbie policjantów było spokojnie. Na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego nie doszło do żadnych incydentów. Było z sercem i bezpiecznie!
-
Podsumowanie działań „Trzeźwe popołudnie”
Tarnobrzescy policjanci prowadzili w piątek działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali ponad 530 kierowcó
