Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Kierował hulajnogą mając 3,5 alkoholu w organizmie
Policjanci podejmowali czynności wobec mieszkańca Tarnobrzega, który upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał 3,5 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.
-
Zapraszamy na debatę społeczną
Policjanci zapraszają na debatę pn. „Bezpieczny Senior”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 6 marca br. w Urzędzie Gminy w Gorzycach. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.
-
"Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań
Tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali 1033 kierujących. Kontrolowani spisali się wzorowo - wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi.
-
W Nowej Dębie zderzyły się dwa pojazdy
Trzy osoby ranne trafiły do szpitala, po zderzeniu się skody fabii i busa. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie, w powiecie tarnobrzeskim.
-
"Bezpieczne ferie" - wstępne podsumowanie
Na terenie województwa podkarpackiego zakończyły się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. Tarnobrzescy policjanci prowadzili szereg działań prewencyjnych – profilaktycznych, ukierunkowanych na bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego.
-
Wracał do domu przez las - odnaleźli go policjanci
62-latek skrócił sobie drogę przez las, potknął się i doznał urazu nogi. Sytuacja robiła się poważna, bo zapadał zmierz i panowała niska temperatura, a on nie umiał wskazać miejsca w którym się znajdował.Dzięki szybkiej i co najważniejsze skutecznej interwencji policjantów, udało się go w porę odnaleźć.
-
Po raz kolejny ruszyła akcja „Łapki na kierownicę”
Akcja „Łapki” na kierownicę będzie prowadzona w okresie od 1 do 31 marca 2025 r. Ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
-
"Trzeźwy poranek" – podsumowanie działań na terenie powiatu tarnobrzeskiego
Tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem tej cyklicznej akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali blisko 950 kierujących. Jeden z kierowców siadł za kierownicę pojazdu mimo wypitego wcześniej alkoholu.
-
Seniorka, uwierzyła oszustom i straciła oszczędności
Mieszkanka Tarnobrzega, straciła 30 tysięcy złotych po tym, jak została zmanipulowana przez oszustów. Seniorka uwierzyła, że rozmawia z „policjantem” i pomaga w akcji rozbicia grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze z rachunków bankowych. Apelujemy o stosowanie zasad ograniczonego zaufania i nieprzekazywania pieniędzy nieznanym osobom.
-
2,5 tys. zł mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty
Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach, zatrzymali pijanego rowerzystę. 50-latek kierował jednośladem mając blisko promil w swoim organizmie. Za naruszenie przepisów w ruchu drogowym, rowerzysta został ukarany wysokim mandatem. Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość na drodze.