Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
57-latka jechała przez Tarnobrzeg 110 km/h. Będzie odpowiadać przed sądem
Policjanci ruchu drogowego grupy SPEED zatrzymali kobietę kierującą mitsubishi, która w Tarnobrzegu przekroczyła dozwoloną prędkość. 57-latka, jechała z prędkością 110 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 40 km/h. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości ma wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.
-
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
-
Jechał główną ulicą Tarnobrzega z prędkością 103 km/h. Stracił prawo jazdy
Mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi zakończyła się niebezpieczna jazda kierowcy forda mondeo. 45-latek, jechał główną ulicą Tarnobrzega z prędkością 103 km/h. Policjanci apelują o rozsądek, a ci, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami oraz utratą prawa jazdy.
-
Świeć Przykładem - Noś Odblaski!
1 października 2023 r. Policja kolejny raz rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
-
Kierowca seata jechał przez Tarnobrzeg z prędkością 123 km/h. Okazało się, że był pijany
33-letni kierowca seata, zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Mężczyzna, jechał tarnobrzeską Wisłostradą z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Na dodatek kierowca był nietrzeźwy i wiózł ze sobą dwoje pasażerów. Mieszkaniec Sandomierza stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz o jego losie będzie decydował sąd.
-
„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”
Dzisiaj w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie odbył się briefing inaugurujący VIII edycję kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
Policjant w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę włamania i kradzieży
Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który popełnił przestępstwo włamania do sklepu i kradzież z ciężarówki elektronarzędzi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.
-
Zdarzenie drogowe w Furmanach. Ranny motocyklista
29-letni motocyklista trafił do szpitala w wyniku najechania przez osobowe audi. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Tarnobrzeskiej w Furmanach w powiecie tarnobrzeskim. Na miejscu trwają czynności procesowe, które wyjaśnią dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia.
-
24-latek został oszukany i stracił gotówkę
Policjanci przestrzegają przed oszustwami "na BLIK". Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Niestety kolejne osoby dały się zwieść namowom oszustów, przekazując im wygenerowane kody. 24-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, myśląc, że pożycza pieniądze koledze, stracił ponad 1200 złotych. Warto skontaktować się ze znajomym i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne mu są pieniądze.
-
Motocyklista jechał z prędkością 178 km/h - bo spieszył się na wizytę do dentysty
Policjanci ruchu drogowego grupy SPEED zatrzymali motocyklistę, który jadąc drogą wojewódzką nr 985, przekroczył dozwoloną prędkość. 36-letni kierowca hondy, jechał przez gminę Baranów Sandomierski, z prędkością 178 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 88 km/h. Tłumaczył się policjantom, że spieszył się na umówioną wizytę do dentysty.