Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo na drogach w okresie „Wszystkich Świętych”
W okresie „Wszystkich Świętych” licznie odwiedzimy groby naszych bliskich zmarłych. Jest to trudny czas dla uczestników ruchu drogowego, a dla policjantów okres wytężonej pracy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierującym, jak i pieszym.
-
Bezpieczne przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a z nimi częstsze wizyty na cmentarzach oraz wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem nagrobków, czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym bezpieczeństwie. Dlatego policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich, nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Zadbajmy również o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów podczas wyjazdów.
-
Pijany 17-latek, kierując fordem bez prawa jazdy, wjechał w ogrodzenie
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zatrzymali pijanego kierowcę forda. Za kierownicą siedział 17-latek. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd zabrał matce. Na dodatek jadąc drogą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.
-
Przeciwdziałanie Stosowaniu Tortur - tematem szkolenia policjantów woj. podkarpackiego
W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, odbyło się szkolenie pn. „Przeciwdziałanie Stosowaniu Tortur”. Uczestnikami spotkania byli funkcjonariusze pięciu komend garnizonu podkarpackiego. Szkolenie zorganizował Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Paweł Międlar.
-
W Tarnobrzegu dzik wybiegł pod koła fiata
Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach leśnych, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. W Tarnobrzegu pod koła fiata punto wybiegł dzik. Kierowca nie zdołał wyhamować i uderzył w zwierze. Na szczęście kierujący i jego pasażerka nie ucierpieli w zdarzeniu.
-
Stracił prawo jazdy za szybką jazdę
Policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym bmw. 24- letni mężczyzna jechał przez gminę Baranów Sandomierski z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca bmw stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych.
-
Początek sezonu grzewczego - uważaj na czad!
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Apelujemy o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Czad, czyli tlenek węgla to „cichy zabójca”, nie widać go, nie czuć, a nawet niewielka dawka może być śmiertelna.
-
Dzieci i młodzież w internecie
Przygotowanie dzieci i młodzieży do funkcjonowania w środowisku cyfrowym jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stają dziś dorośli. Jakie są nowe tendencje w rozwoju zagrożeń czyhających w internecie i jak bronić przed nimi najmłodszych? Jak ich uczyć bezpieczeństwa w sieci? Jaka jest rola weryfikacji wieku w ochronie dzieci? Jakie niebezpieczeństwa stwarza sztuczna inteligencja? - między innymi na te pytania odpowiada Łukasz Wojtasik, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
-
#Halo! Tu cyberbezpieczny Senior!
Osoby starsze, które urodziły się i dorastały w czasach, kiedy nie było dostępu do Internetu i smartfonów, często nie zdają sobie sprawy, jak łatwo oszuści mogą wykorzystać telefony komórkowe (lub stacjonarne) w celu wyłudzenia pieniędzy lub danych poufnych.
-
Jechał z prędkością 103 km/h. Skuteczne działanie policjantów grupy SPEED
Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali kierowcę lanci, który jadąc przez Tarnobrzeg, przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mieszkaniec Jasła, miał na liczniku 103 km/h. 62-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.