Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Czas promocji i wyprzedaży. Uwaga na cyberoszustów!
Przed nami gorący czas wyprzedaży i różnych promocji związanych ze zbliżającym się dniem określanym jako „Black Friday”. Strony internetowe i reklamy w social – mediach będą kusiły nas niskimi cenami produktów i innymi korzystnymi ofertami. Pamiętajmy aby w tym czasie nie stracić zdrowego rozsądku, nie dać się nabrać na fałszywe oferty i nie stracić pieniędzy. Stosując się do kilku wskazówek przygotowanych przez policjantów zmniejszymy ryzyko stania się ofiarą cyberprzestępcy.
-
Wręczono nagrody laureatom konkursu "Bezpieczne Wakacje 2023"
Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich, wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, wręczyli nagrody tegorocznym laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2023”. Funkcjonariusze przekazali uczniom i opiekunom zwycięskich prac plastycznych gratulacje od Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Marka Pietrykowskiego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
-
Pobili 27-latka, gdy zwrócił uwagę, że skwer to nie toaleta
Tarnobrzescy policjanci ustalili tożsamość dwóch 16-latków podejrzanych o brutalne pobicie. Ich ofiarą padł 27-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Agresywni nastolatkowie uderzyli pokrzywdzonego pięścią w twarz i dodatkowo kopali. Ciosy okazały się tak dotkliwe, że poszkodowany ze szpitala w Tarnobrzegu, trafił pod opiekę lekarską do Rzeszowa. Teraz o losie nastolatków będzie decydował sąd rodzinny.
-
Uchronić przed wychłodzeniem
Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Zwróćmy uwagę na potrzebujących, interwencja może uchronić czyjeś życie i zdrowie.
-
W Tarnobrzegu ford potrącił kobietę
Do szpitala trafiła piesza potrącona przez forda. Do zdarzenia doszło dziś, na ul. Sienkiewicza. 20-letni kierowca twierdził, że oślepiło go słońce i nie zauważył kobiety, która przechodziła przez jezdnię. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.
-
Etyka w Policji
Dlaczego to ważne, aby w ogóle rozmawiać na temat etyki w Policji? Czym jest policyjna sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Jakie nowe rozwiązania za jej sprawą wdrożono w całej Policji? Jakich zmian być może wymaga jeden z trwalszych aktów tej instytucji? Jaka jest rola pełnomocników podczas demonstracji czy manifestacji? Jakie rozwiązania ochrony praw człowieka w policji przyjęto w innych krajach oraz jaka jest historia zarządzenia nr 805 w sprawie „Zasad etyki zawodowej policjanta”.
-
Narodowe Święto Niepodległości z udziałem tarnobrzeskich policjantów
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Razem cieszymy się z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości i okazujemy wspólną dumę z naszej Ojczyzny. Przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tarnobrzegu, odbyły się lokalne uroczystości. W obchodach uczestniczył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu młodszy inspektor Marek Pietrykowski z zastępcami; młodszym inspektorem Rajmundem Murkiem i młodszym inspektorem Mariuszem Stasiakiem.
-
Szanujmy symbole narodowe
11 listopada, obchodzimy Święto Niepodległości. W tym dniu w wielu miejscach pojawią się polskie flagi i zabrzmi hymn państwowy. Warto przy tej okazji pamiętać o podstawowych zasadach związanych z symbolami narodowymi.
-
Idąc do służby, zatrzymał poszukiwanego
Aspirant sztabowy Jakub Kruk z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, idąc do służby, zatrzymał poszukiwanego. Zaskoczony 40-latek siedział w tym czasie na przystanku oczekując na autobus. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.
-
3 rowerzystów zatrzymanych jednego dnia. Wszyscy pili alkohol
Policjanci codziennie podejmują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkich jego uczestników. Niestety ogromnym zagrożeniem na drodze są nietrzeźwi kierujący. W ciągu jednego dnia, policjanci wyeliminowali z ruchu 3 rowerzystów, którzy zanim wsiedli na jednoślady, pili alkohol. Rekordzistą okazał się 45-latek, który jechał jednośladem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie.