Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Spokojnych, radosnych, pełnych rodzinnego szczęścia Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszelkich planów, zamierzeń i optymizmu w Nowym 2024 Roku, wszystkim mieszkańcom Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego oraz odwiedzającym policyjny portal internetowy składa Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu młodszy inspektor Marek Pietrykowski z policjantkami i policjantami oraz pracownikami służby cywilnej.
-
Święta Bożego Narodzenia – niech będą bezpieczne!
Dla milionów Polaków zbliżający się okres świąteczno – noworoczny jest czasem szczególnym, kojarzącym się z ciepłem rodzinnych spotkań i radosnych chwil spędzanych z bliskimi. Część z nas opuści swoje mieszkania i wybierze się w podróż do rodziny, część zaś spędzi ten piękny czas w domu. Aby cieszyć się świąteczną atmosferę i długo ją wspominać, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
-
Znaleźli sporą sumę pieniędzy i przyniesli policjantom. Zguba trafiła do właścicielki
Godną naśladowania postawą wykazali się dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, którzy znaleźli saszetkę z pieniędzmi i przekazali je policjantom. W środku było ponad 2 800 złotych. Obaj mężczyźni nie mieli wątpliwości, że zguba powinna, jak najszybciej trafić do właściciela. I tak się stało. Odebrała je zaskoczona i szczęśliwa 28-letnia kobieta.
-
Uważaj na SMS’y dotyczące rzekomych dopłat do przesyłek kurierskich lub zmiany danych adresowych dotyczących przesyłki
Komunikat Komendy Głównej Policji, FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
-
Bezpieczne zakupy świąteczne
Wokół nas zauważalna jest już atmosfera świąteczna. Na ulicach, w sklepach, biurach stoją ubrane choinki, świecą ozdoby świąteczne. Panująca atmosfera wprawia nas w nostalgię. W galeriach i centrach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, którego nasilenie może nastąpić jeszcze podczas najbliższych dni. Pamiętajmy, że nie wszyscy będący w tym czasie w sklepie, szczególnie wielkopowierzchniowym, przychodzą po zakupy, mają dobre intencje i przychodzą po zakupy.
-
Pędził 120 km/h bez prawa jazdy i z sądowym zakazem
Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez miejscowość Alfredówka w gminie Nowa Dęba. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili je mundurowym. 28-letni kierowca opla jechał z prędkością 120 km/h. Wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy i objęty został sądowym zakazem prowadzenia pojazdów w ruchu drogowym.
-
Stop kieszonkowcom! Policyjne działania na miejskim targowisku
Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu patrolowali miejski bazar, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób robiących przedświąteczne zakupy. Wzmożone kontrole mundurowych mają na celu uchronić mieszkańców przed kieszonkowcami. Policjanci zapowiadają powtarzanie działań w najbliższym czasie. Apelujemy, aby w tej świątecznej gorączce zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.
-
Fałszywi - wnuczek, córka i prokurator - próbowali oszukać seniorów
Policjanci apelują do mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, zwłaszcza osób starszych i ich rodzin, o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni do nich osoba podająca się za wnuczka lub prokuratora i prosi o pieniądze. Wczoraj, funkcjonariusze odebrali trzy zgłoszenia o próbie oszustwa metodą "na prokuratora". Oszust prowadząc telefoniczną rozmowę informował seniorów, że córka miała wypadek i aby uniknąć konsekwencji prawnych, musi jak najszybciej przekazać pieniądze. Przestępcy żądali 80 tys. złotych.
-
Potrzebujesz wsparcia - skorzystaj z pomocy oferowanej przez Fundusz Sprawiedliwości
Podmioty, działające w ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, udzielają wsparcia osobom pokrzywdzonym, ich najbliższym oraz świadkom. W ramach środków z Funduszu Sprawiedliwości można uzyskać pomoc prawną, psychologiczną oraz materialną.
-
Policjant rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie
Jak ustrzec się przed oszustami oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych - o tym i wielu innych tematach, związanych z bezpieczeństwem z seniorami, rozmawiał asp. szt. Rafał Szymański z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. Spotkanie odbyło się w Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu.