Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany listem gończym został zatrzymany w busie, którym wracał do domu
29-letni mieszkaniec gminy Grębów, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwo, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwanego zatrzymał dzielnicowy, gdy mężczyzna wracał busem do domu. 29-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
-
Policjanci gościli dzieci z Fundacji "Dzika Róża"
W województwie podkarpackim rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Z tej okazji grupa warsztatowa Fundacji „Dzika Róża”, odwiedziła policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Mundurowi zapoznali dzieci ze specyfiką swojej pracy i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przy tej okazji zachęcali uczestników spotkania do wzięcia udziału w dedykowanym dla nich konkursie „Śnieżny Dekalog”.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów – FERIE 2024
Trwają ferie zimowe, podczas których policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
-
Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniorek
Wczesnym popołudniem tarnobrzescy policjanci odebrali zgłoszenie o próbie oszustwa metodą "na policjanta". Oszust dzwoniąc do mieszkanek Tarnobrzega, podawał się za funkcjonariusza i próbował wyłudzić znaczne sumy pieniędzy. Seniorki nie dały się zwieść i o całym zdarzeniu powiadomiły policjantów. Mundurowi apelują do mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i ich rodzin o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.
-
Policjanci zabezpieczali 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Tarnobrzescy policjanci czuwali nad przebiegiem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej mundurowi szkolili wolontariuszy, jak bezpiecznie prowadzić zbiórki datków. Podczas wczorajszego dnia, na terenie powiatu tarnobrzeskiego nie odnotowano przestępstw popełnionych na szkodę osób kwestujących, a Finał WOŚP, przebiegł spokojnie i bezpiecznie.
-
Bezpieczne ferie - działania podkarpackich policjantów
Od poniedziałku, dzieci i młodzież z Podkarpacia rozpoczynają ferie zimowe. Jest to dla nich czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów - czas wzmożonego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Podstawowym celem akcji podkarpackich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym. Podejmowane działania odbywać się będą na wielu płaszczyznach.
-
32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadbajmy o bezpieczeństwo
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod numer 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
-
#zostańpolicjantem – jak wygląda kurs podstawowy w szkole Policji?
To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy marzą o pracy w Policji. W internecie można znaleźć bardziej lub mniej sprawdzone informacje na ten temat. Chcesz się przekonać, jak jest naprawdę? Zapraszamy Cię w takim razie do obejrzenia naszego najnowszego 15-minutowego filmu, który powstał przy współudziale Szkoły Policji w Słupsku.
-
Podczas ferii zimowych, więcej kontroli pojazdów
Od 29 stycznia do 11 lutego w województwie podkarpackim będą trwały ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Jak co roku policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, będą prowadzić wzmożone działania pn. "Bezpieczne Ferie 2024". Funkcjonariusze będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia kierowców. Wszystko po to, aby najmłodsi mogli bezpiecznie dotrzeć do miejsc wypoczynku zimowego.
-
Babciu i Dziadku - dbajcie o swoje bezpieczeństwo na drodze!
Nadchodzące Święto naszych Babć i Dziadków (21 i 22 stycznia) jest doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.