Wydarzenia

Jechali zbyt szybko. Jeden z kierowców był pijany

Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, jeden z nich był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 24-latka blisko promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat.

Wciąż na drogach powiatu tarnobrzeskiego nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przykładem są dwaj kierowcy, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pojazdu, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W sobotę, w Alfredówce w gminie Nowa Dęba, policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiarów prędkości pojazdów. O godz. 18, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę mazdy, który znacznie przekroczył limit prędkości. 21-letni mężczyzna, jechał z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za brawurową jazdę, mieszkaniec gminy Majdan Królewski, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Tego samego dnia, na tarnobrzeskiej Wisłostradzie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Za kierownicą pojazdu siedział 24-latek, który w obszarze zabudowanym jechał 87 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 37 km/h. Jak się okazało kierowca bmw, wsiadł za kierownicę pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało 0,78 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Teraz o losie 24-latka, będzie decydował sąd. Mężczyzna nie nieunikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony