Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
25-lecie Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu
Funkcjonariusze obchodzili dziś dostojny Jubileusz 25-lecia Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W tym ważnym dniu, życzenia i gratulacje dla funkcjonariuszy i pracowników Policji skierował w nadesłanym liście Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk.
-
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
-
"Trzeźwość" - podsumowanie dwudniowych działań
Przez dwa dni tarnobrzescy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach powiatu, funkcjonariusze skontrolowali 866 kierujących. Zatrzymali 6 rowerzystów, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę jednośladów.
-
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Od początku 2024 r. tarnobrzescy policjanci odnotowali na KMZB 548 zgłoszeń.
-
Śmiertelny wypadek w Grębowie
Nie żyje 24-letni kierowca volkswagena, który jadąc drogą wojewódzką 871, zjechał na przeciwległy pas jezdni, zderzył się z pojazdem ciężarowym, a następnie wpadł do rowu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzenia. W tym miejscu droga była zablokowana w obu kierunkach do godz. 16.
-
Powołanie Komendanta Głównego Policji
Z dniem 21 marca 2024 r. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego powołał na stanowisko Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, który pełnił obowiązki szefa polskiej Policji od 22 grudnia 2023 r.
-
Bilans zdarzeń drogowych
W tym tygodniu, policjanci interweniowali na miejscach wielu zdarzeń drogowych, do jakich doszło na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę pojazdu. Interweniowali na miejscu 4 kolizji drogowych. Mundurowi kolejny już raz apelują do kierowców o zachowanie ostrożności w czasie jazdy i podczas parkowania.
-
Działania Policji w związku z zapowiedzianymi protestami na terenie całego kraju
W najbliższą środę zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób. To ogromne przedsięwzięcie, które wymaga ze strony Policji zaangażowania znacznych sił, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom, także tym, którzy w protestach nie biorą udziału. Policjanci ruchu drogowego zadbają ponadto, by użytkownicy dróg w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia.
-
Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu. Rusza konkurs na profilaktyczny MEM
„Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu" to tytuł konkursu organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy wśród młodzieży na temat zagrożeń w Internecie. Pierwsza edycja konkursu rozpoczyna się 19 marca br. Prace konkursowe można będzie nadsyłać do 10 maja br.
-
Zagłosuj w plebiscycie na swojego #SuperDzielnicowego
Pod koniec lutego rozpoczął się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024. Jest to wydarzenie realizowane przez Komendę Główną Policji oraz Telewizję Puls w ramach akcji „Dzielnica bez strachu”. Akcja ma na celu zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa, znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic oraz zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie do końca kwietnia.