Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Pijany rowerzysta sam zgłosił policjantom, że jest pijany
Wnioskiem o ukaranie do sądu, zakończyła się policyjna interwencja, którą zgłosił nietrzeźwy 70-latek. Mężczyzna przyjechał do Nowej Dęby na rowerze, a następnie pił alkohol. Wracając do domu, poczuł się znużony i miał problemy z utrzymaniem równowagi na jednośladzie, licząc że funkcjonariusze odwiozą go do domu, postanowił zadzwonić na Policję i zgłosić, że jest nietrzeźwy.
-
W Ślęzakach kierowca skody najechał na renault megane
Policjanci z Baranowa Sandomierskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze w miejscowości Ślęzaki. Ustalono, że 52-letni kierowca skody, będąc na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z osobowym renault, a następnie wjechał w ogrodzenie, które uszkodził. Na miejscu pracowały służby ratownicze w tym policjanci, straż pożarna i ratownicy medyczni.
-
Ukradł koszyk z zakupami. Odpowie za kradzież rozbójniczą
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna, będąc w Tarnobrzegu, ukradł koszyk z zakupami, a następnie odepchnął pracownika ochrony i uciekł. Policjanci służby kryminalnej zatrzymali sprawcę. Mieszkaniec powiatu sandomierskiego już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
-
Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy – to dobra okazja, aby docenić tych, którzy stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo na drodze oraz przypomnieć pozostałym uczestnikom ruchu drogowego o bezpiecznym korzystaniu z drogi oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.
-
Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom, który został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w kwietniu 2021 r. Inicjatywa ta ma za zadanie zredukować liczbę utonięć ludzi na świecie. Środkiem do celu jest podniesienie świadomości na temat zasad bezpiecznej kąpieli i informowanie o katastrofalnych i długoterminowych skutkach utonięć dla rodzin ofiar i społeczeństwa.
-
Uroczystość przy Tablicy Pamięci w hołdzie przedwojennym policjantom
Jednym z głównych punktów obchodów Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu jest pamięć o zamordowanych funkcjonariuszach podczas II wojny światowej. Nie inaczej było i w tym roku. Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinspektor Marek Pietrykowski oddał hołd przedwojennym tarnobrzeskim policjantom, którzy oddali swoje życie służbie dla Ojczyzny.
-
Areszt dla 28-latka za usiłowanie rozboju
Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 28-latek, który podejrzany jest o usiłowanie rozboju. Mężczyzna, wszedł na stację paliw w Nowej Dębie i grożąc ekspedientce, domagał się wydania przez nią alkoholu. Gdy w obronie kobiety stanął przypadkowy mężczyzna, agresor wyjął nóż i zaczął mu grozić pozbawieniem życia. Podejrzanego bardzo szybko zatrzymali policjanci. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Życzenia z okazji Święta Policji dla policjantów i pracowników Policji od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Święta Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Święta Policji.
-
Podsumowanie weekendowych działań – „Trzeźwość”
Policjanci przez dwa dni prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach miasta i powiatu tarnobrzeskiego, funkcjonariusze skontrolowali blisko 760 kierujących. Spośród wszystkich kontrolowanych kierujących 8 kierowców wsiadło za kierownicę pojazdu, pomimo pitego wcześniej alkoholu.