Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez dzielnicowego
43-letni mieszkaniec Tarnobrzega, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwo, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwanego zauważył dzielnicowy podczas patrolu, na jednej z ulic Tarnobrzega. Był on poszukiwany dwoma listami gończymi. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.
-
Bezpiecznie wakacje - Uwaga na wysokie temperatury
Wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Policjanci apelują, aby podczas upalnych dni, nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci apelują również o to, aby w trakcie upałów dobrze przygotować się do jazdy samochodem.
-
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Poszło o zakład
Tarnobrzescy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega zaatakował swojego rówieśnika, żądając pieniędzy za wygrany zakład. Sprawca szarpał i popychał pokrzywdzonego zabierając mu z ręki markowy zegarek. Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Za rozbój grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.
-
Na Jeziorem Tarnobrzeskim zgubiła się dziewczynka. Policjanci apelują o właściwą opiekę nad dziećmi
5-letni dziewczynka będąc nad Jeziorem Tarnobrzeskim, zgubiła się podczas zabawy. Wystraszona mama o zdarzeniu zaalarmowała policjantów z posterunku wodnego. Za nim funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania dziecka, przypadkowy plażowicz odnalazł zapłakaną dziewczynkę. Policjanci apelują o czujność i właściwą opiekę nad dziećmi.
-
"Trzeźwość" na drogach powiatu tarnobrzeskiego - podsumowanie dwudniowych działań
Przez dwa dni, policjanci ruchu drogowego i prewencji prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach powiatu tarnobrzeskiego, funkcjonariusze skontrolowali ponad ponad 870 kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 5 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol.
-
ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa
Wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów są czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami wiążą się jednak też z zagrożeniami w ruchu drogowym. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
-
Bezpiecznie wakacje – uwaga na wysokie temperatury
Upalne dni, gdy temperatura powietrza przekracza +30°C towarzyszą nam od kilku dni. Podobnie według prognoz będzie w najbliższy tydzień w całym kraju. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci apelują również o to, aby w trakcie upałów dobrze przygotować się do jazdy samochodem.
-
Rodzicu, pilnuj swojego dziecka! To Twój największy skarb!
Lato w pełni, sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, urlopowe wyjazdy to zasłużony odpoczynek i przyjemne chwile, lecz dla rodziców i opiekunów, którzy wyjeżdżają z małymi dziećmi, powinny być także okresem wzmożonej uwagi.
-
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Wspaniała zabawa nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Tarnobrzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizowali plenerowe spotkanie, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Piknik odbył się nad Jeziorem Tarnobrzeskim i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na plażowiczów czekała wyśmienita zabawa oraz wiele atrakcji m.in. pokaz patrolu konnego, tor sprawnościowy w alkogoglach oraz ćwiczenia służb z zakresu ratownictwa wodnego.
-
Wypadek drogowy w Gorzycach. Ranny rowerzysta trafił do szpitala
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-latka, kierująca audi nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła rowerzystę, znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 58-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność!