Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
"Trzeźwy Poranek" - podsumowanie działań na terenie powiatu tarnobrzeskiego
Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie naszego miasta i powiatu tarnobrzeskiego. W ciągu kilku godzin skontrolowano 155 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownice pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
-
"Bezpieczna droga do szkoły" z tarnobrzeskimi policjantami
W Szkole Podstawowej w Stalach, przylegającej do drogi wojewódzkiej nr 871 relacji Stalowa Wola - Tarnobrzeg, policjanci prowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem akcji jest podnoszenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego u dzieci i młodzieży. Podczas spotkania policjanci przypominali najmłodszym zasady prawidłowego poruszania się po drodze. Działania wspierali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.
-
ROADPOL Safety Days 2024: Wspólne dążenie do Wizji Zero na drogach Europy
W dniach 16-22 września 2024 r. – podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, na drogach całej Europy odbędą się działania w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Organizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego (ROADPOL) i wspierana przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC), akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach, w szczególności walkę z agresją drogową oraz redukcję liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera.
-
Tarnobrzescy policjanci monitorują stan rzek na terenie powiatu
Intensywne opady deszczu powodują, że wody w rzekach na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego mogą ulec podwyższeniu. Dlatego sytuacja jest monitorowana na bieżąco przez policjantów. Wszystko po to, aby w przypadku zagrożenia udzielić szybkiej pomocy mieszkańcom.
-
Dwóch pseudokibiców zatrzymanych po sobotnim meczu
Policjanci zatrzymali dwie osoby mające związek z sobotnim zdarzeniem, do jakiego doszło w Tarnobrzegu. Podczas meczu piłkarskiego Siarka Tarnobrzeg i Sandecja Nowy Sącz, grupa pseudokibiców z Nowego Sącza, Mielca i Jasła zaatakowała służby porządkowe i zdewastowała stadion. Bezpośrednio po tym zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli identyfikacje osób biorących udział w tym zajściu. Dziś rano zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu mieleckiego.
-
Rowerem wjechał do kościoła, zakłócając mszę świętą
Tarnobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali 40-latka, który podejrzany jest m.in. o zakłócenie mszy świętej i nękanie jednej z mieszkanek miasta. Agresywny mężczyzna, wjechał rowerem do kościoła, przed ołtarzem zrobił kilka okrążeń, krzyczał i wypowiadał wulgarne słowa oraz wykonywał obraźliwe gesty. Sprawca został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Jechał 106 km/h przez Tarnobrzeg. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy zakończyła się niebezpieczna jazda kierowcy volkswagena. 23-letni mężczyzna, jechał przez Tarnobrzeg z prędkością 106 km/h. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.
-
Wojewódzkie Eliminacje do VII Ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej Roku 2024"- nadkomisarz Robert Hołub z najleprzym wynikiem testu
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2024”. Najlepszy wynik z testu wiedzy z zakresu nadzoru nad pracą dochodzeniowo – śledczą uzyskał nadkomisarz Robert Hołub z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Policjant odebrał okolicznościowy dyplom z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinspektora Piotra Stępki.
-
Rusza konkurs „ODBLASKOWA SZKOŁA” dla dzieci szkół podstawowych
„ODBLASKOWA SZKOŁA” - to konkurs koordynowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i w roku 2024/2025 będzie przeprowadzony na terenie województwa: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.
-
Policjanci podsumowali działania "Trzeźwy poranek"
Dziś, tarnobrzescy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie Tarnobrzega i powiatu. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 540 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę kierującego skodą, który wsiadł za kierownice auta, mając blisko promil alkoholu w organizmie.
