Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Motocyklista miał na liczniku 151 km/h i wykonywał niebezpieczne manewry
Policjanci ruchu drogowego z grupy „SPEED”, udaremnili niebezpieczną jazdę kierującemu motocyklem. 29-latek, pędził z prędkością 151 km/h. Dodatkowo popełnił szereg innych wykroczeń drogowych i wykonywał kaskaderskie manewry - jechał na tylnym kole. Okazało się, że był już karany za przekroczenie prędkości. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
-
Groźny wypadek w Durdach. Ranne trzy dziewczynki
Wyjaśniane są okoliczności wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Durdy, w powiecie tarnobrzeskim. W trakcie jazdy czterokołowcem po łące, pojazd, którym poruszały się trzy dziewczynki przewrócił się na bok i je przygniótł. Wszystkie trafiły do szpitala. Obrażenia jednej z nich - 13-latki, okazały się poważne. Nastolatka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
-
Policjanci kontrolują autobusy, by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do celu
Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, prowadzą kontrole autobusów. Sprawdzają, czy dzieci i młodzież mogą bezpiecznie wyruszyć w drogę na wycieczki i zielone szkoły. Policja apeluje - zgłaszajmy kontrole i zadbajmy o to, aby korzystać ze sprawnych i bezpiecznych środków transportu.
-
"Trzeźwy poranek"- działania tarnobrzeskich policjantów
Tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali ponad tysiąc kierujących i wszyscy byli trzeźwi.
-
Inwestując stracili ponad 200 tysięcy złotych
Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą ostrzegają mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod inwestorów i przedstawicieli platform inwestycyjnych, którzy obiecują szybkie i wysokie zyski z inwestycji. W ostatnim czasie dwoje mieszkańców Tarnobrzega, straciło łącznie ponad 200 tysięcy złotych.
-
Pędził 120 km/h. Skuteczne działanie policjantów
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który pędził przez Alfredówkę z prędkością 120 km/h. 29-latek poniósł konsekwencje - otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.
-
Spotkanie z seniorami
Tarnobrzeskie dzielnicowe spotkały się z seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Przedstawiły metody, jakie najczęściej stosują oszuści wobec osób starszych.
-
Run Fit Military 2025 z udziałem tarnobrzeskich policjantów
Błoto, zasieki, ściany, tory przeszkód oraz przeprawa wodna i tarasujące drogę samochody - to wszystko czekało w niedzielę, na miłośników ekstremalnych sportów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wyzwanie podjęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, którzy nie kryli, że wspólna rywalizacja to nie tylko sprawdzenie umiejętności, czy poprawa kondycji lecz wyśmienita zabawa.
-
W Tarnobrzegu szynobus potrącił 16-latka
Tarnobrzescy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego przez szynobus, relacji Rzeszów Główny – Stalowa Wola Południe. Do zdarzenia doszło wczoraj na szlaku kolejowym w Tarnobrzegu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 16-latek, najprawdopodoniej wszedł bezpośrednio przed jadący pociąg. Na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu.
-
#zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.

