Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
10 lutego 2026 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu
Dziś obchodzony jest na całym świecie Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania internetu.
-
Policjanci prowadzą spotkania z mieszkańcami - Uwaga na oszustwa internetowe !
Dzielnicowi jak również funkcjonariusze Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu prowadzą cykliczne spotkania z mieszkańcami miasta i powiatu tarnobrzeskiego, których celem jest podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa w internecie oraz zapobieganie oszustwom internetowym. Działania te realizowane są w ramach profilaktyki społecznej i skierowane są do osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, którzy często stają się ofiarami cyberprzestępców.
-
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki wzorowej postawie obywateli
Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie 43-letni kierowca hondy. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadków. Mieszkaniec Tarnobrzega usłyszał zarzuty. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację na drodze nie bądźmy bierni! Reagujmy! Poinformujmy Policję!
-
Współpraca policji z lekarzami weterynarii w obszarze działania na rzecz ochrony zwierząt
Na organy administracji publicznej, w tym Policji, państwo nakłada obowiązek podejmowania działań mających na celu zorganizowanie zwierzętom ochrony, poszanowania i opieki. Na terenie powiatu tarnobrzeskiego znajduje się jedno schronisko oraz trzy przytuliska dla zwierząt.
-
Odprawa roczna kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu
Tarnobrzescy policjanci podsumowali swoją pracę w 2025 roku. Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu nadkom. Grzegorz Boroń przedstawił efekty policyjnych działań oraz omówił stan bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. W odprawie rocznej uczestniczyła insp. Małgorzata Fąfara I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb oraz kadra kierownicza tarnobrzeskiej jednostki.
-
Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie - edukacja i zabawa z policjantami
Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku było tematem przewodnim spotkania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, które odbyło się na terenie krytego lodowiska w Tarnobrzegu. Mundurowi w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie” radzili, jak unikać zagrożeń i jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych.
-
Trzech zatrzymanych mężczyzn i zabezpieczone narkotyki
Kryminalni z Tarnobrzega zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którym podróżowało pięć osób. Przy 22-letnim kierowcy i dwójce pasażerów, funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Wstępne badania potwierdziły, że to mefedron i marihuana. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za posiadanie substancji zabronionych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Spotkania edukacyjno-profilaktyczne policjantów z dziećmi w związku ze zbliżającymi się feriami
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu prowadzą cykl spotkań edukacyjno-profilaktycznych w szkołach podstawowych na terenie miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego. Działania te związane są ze zbliżającymi się na terenie województwa podkarpackiego feriami
-
Jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h
Tarnobrzescy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą audi, która jechała „Wisłostradą” w rejonie ul. Granicznej z prędkością 103 km/h. Kobieta otrzymała mandat w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych, straciła również prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
-
Płacił za zakupy skradzioną kartą płatniczą
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowej Dębie zatrzymali mężczyznę, który ukradł kartę płatniczą. 45-latek zabrał ją swojej znajomej, a później kilkakrotnie posłużył się nią, płacąc zbliżeniowo za alkohol.
