63-latek z dozorem Policji
Dozorem Policji oraz zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej został objęty 63-latek. Mieszkaniec Tarnobrzega, groził pozbawieniem życia jednej z lokatorek bloku, w którym mieszka. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstw. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
W poniedziałek mieszkanka Tarnobrzega, zawiadomiła policjantów o tym, że jeden z lokatorów bloku przy ul. Kościuszki, grozi jej. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna od pewnego czasu, gdy ją widzi jest agresywny, krzyczy w jej kierunku wulgarne słowa i ją obraża. Na dodatek groził jej pozbawieniem życia. Pokrzywdzona, w obawie o swoje bezpieczeństwo o pomoc poprosiła funkcjonariuszy.
Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności. W toku prowadzonego postępowania zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że 63-letni mieszkaniec Tarnobrzega, kilkakrotnie wyzywał słowami wulgarnymi i obrażał kobietę.
W poniedziałek, (15 października br) mężczyzna kolejny raz zachowywał się agresywnie w stosunku do mieszkanki bloku, krzyczał obelżywe słowa i groził jej pozbawieniem życia. Jego zdaniem, kobieta przekazywała innym lokatorom nieprawdziwe informacje o jego rodzinie. Policjanci zatrzymali 63-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.
Śledczy przesłuchali mieszkańca Tarnobrzega i przedstawili mu dwa zarzuty popełnienia przestępstw. 63-latek, był notowany w przeszłości za inne przestępstwa.
Prokurator, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.
Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Od początku roku do chwili obecnej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, objęli postępowaniem 39 przypadków kierowania gróźb karalnych (art 190 kodeksu karnego). Odnotowali 23 przypadki popełnienia przestępstw - uporczywego nękania (art. 190a kodeksu karnego). Do każdej sprawy podchodzili ze szczególnym zaangażowaniem, mając na względzie dobro osoby pokrzywdzonej oraz ochronę bezpieczeństwa każdego mieszkańca.
podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona