Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędzie ułatwiające kontakt
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Obsługa mapy jest prosta i intuicyjna. Możemy z niej korzystać przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera. Od stycznia 2024 r. mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego wskazali 1123 zagrożeń z czego 917 dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Pamiętajmy, że jednym z celów Policji, jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń bezpieczeństwa, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania. Od stycznia br. do 23 maja 2024 r. tarnobrzescy policjanci odnotowali ogółem 1123 zgłoszenia z czego 917 dotyczyło naruszeń przepisów ruchu drogowego.
Spośród dostępnych do wyboru 24 kategorii zagrożeń najczęściej wybierane są te, które dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak:
- nieprawidłowe parkowanie,
- przekraczanie dozwolonej prędkości,
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
- niewłaściwa infrastruktura drogowa.
Pozostałe rodzaje zagrożeń, chociaż w mniejszej skali, ale również są wykorzystywane przez użytkowników. Należy przypomnieć, że obecny katalog zagrożeń jest efektem konsultacji społecznych i sugestii użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki czemu spełnia oczekiwania osób korzystających z aplikacji.
Sami mieszkańcy Tarnobrzega i gmin położonych w powiecie tarnobrzeskim, nie są obojętni na łamanie prawa i sami wpływają na poprawę bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy. Takie sygnały pozwalają Policji skutecznie walczyć z niewłaściwymi zjawiskami tam, gdzie występują i są najbardziej dokuczliwe.
Informacje o osobach narażonych na wychłodzenie można przekazywać zarówno z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, telefonu alarmowego 112 czy też w trakcie bezpośrednich kontaktów z policjantami.