Aktualności
-
Uwaga na wysokie temperatury
Wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Policjanci apelują, aby podczas upalnych dni, nawet na chwilę, nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci apelują również o to, aby w trakcie upałów dobrze przygotować się do jazdy samochodem.
-
Kaskadowe pomiary prędkości na drodze wojewódzkiej nr 985
Policjanci z Tarnobrzega i Mielca wspólnie dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Na drodze wojewódzkiej nr 985 dziś w godzinach od 8:00 do 10:00 przeprowadzono działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, których celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.
-
Bezpieczny Senior - profilaktyczne spotkanie z mieszkańcami Gminy Grębów
Jak nie dać się oszukać, bezpiecznie korzystać z telefonu i Internetu oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia - o tym rozmawiali policjanci podczas spotkania profilaktycznego „Bezpieczny Senior”. Zostało zorganizowane w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie.
-
Tarnobrzescy policjanci uczestniczyli w Krajowym Treningu Pierwszej Pomocy
20 czerwca, na terenie Akademii Nauk Stosowanych w Tarnobrzegu odbył się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy - ogólnopolska inicjatywa realizowana w ramach programu „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w tym dzielnicowi, a także studenci tarnobrzeskiej uczelni oraz mieszkańcy zainteresowani zdobyciem praktycznych umiejętności ratowania życia.
-
Podziękowania dla policjantki z tarnobrzeskiej jednostki
9-letnia Ala wraz ze swoją mamą odwiedziła Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu, aby osobiście podziękować policjantce, która pomogła odzyskać jej skradzioną hulajnogę. Dziewczynka wręczyła funkcjonariuszce własnoręcznie wykonany rysunek i upominek, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za zaangażowanie i skuteczne działania.
-
Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas sezonu turystycznego nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego nad Jeziorem Tarnobrzeskim, policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z uroków jednego z najpopularniejszych miejsc wypoczynku na Podkarpaciu. Od 15 czerwca br., funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, przy wsparciu policjantów Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie jeziora oraz w jego najbliższym otoczeniu.
-
Spotkanie z dzielnicowym w tarnobrzeskiej komendzie. Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznych wakacji
W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym celem wizyty było przypomnienie najmłodszym zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami oraz przybliżenie codziennej służby policjantów.
-
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
-
Bezpieczne wakacje nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”
Nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli służb mundurowych, administracji publicznej, samorządu oraz licznie przybyłych mieszkańców i turystów.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Najnowsze komunikaty
Galerie zdjęć
-
Bezpieczne wakacje nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” -
"Akademia Ratownicza SAREX-26" z udziałem podkarpackich policjantów -
Siarka Tarnobrzeg - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - policyjne zabezpieczenie meczu -
Radiowóz Toyota RAV4 dla policjantów drogówki -
Obchody Święta Policji w Tarnobrzegu -
25-lecie Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu -
Uważajmy na oszustów! Szantaż internetowy to cyberprzestępstwo -
St. sierż. Krystian Murdza z Tarnobrzega, najlepszym oskarżycielem publicznym na Podkarpaciu





