Wydarzenia

Kierowca BMW jechał z prędkością 115 km/h. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 15.09.2023

Nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości - zwłaszcza w obszarze zabudowanym. W Zabrniu policjanci ruchu drogowego zatrzymali 20-letniego kierowcę bmw, który przy ograniczeniu do 50 km/h, pędził z prędkością 115 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Wczoraj przed godz. 10, w miejscowości Zabrnie (gm. Grębów), policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego bmw. 20-letni mężczyzna, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością z 115 km/h. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h.

Za popełnione wykroczenie, 20-letni mieszkaniec gminy Grębów stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych i punktami karnymi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

Powrót na górę strony